Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 23.07.2020 11:36 (Üye) Soru : Merhaba, Sorum tesvıklerle ılgılı. Suan tesvıksız bır ıscımız var. Bunun yanına bu ay 6111 den 1 ortalama ıle tesvıklı ıscı aldık. Suanda bı kısı alımı daha yapıyoruz ancak bu kısı 27103 den faydalanacak. Bu kısı ortalaması da 2 çıkmaktadır. Sorum sudur ki; 5510 normal calısan + 6111 tesvıklı calısan : 2 kişi oldugundan dolayı 27103 ile alacagımız ıscı 2 ortalamayı saglamıs oluyor muyuz? Kişi sayısında tesvıklı ıscıler de toplanıyormu?

Cevap : Çalışan açısından ise çalışanın işe alındığı tarihten önceki son 3 ay içerisinde 10 günden çok SGK ya da bağ kur kapsamında çalışmamış olması gerekiyor. Teşvikte yaş şartı yok ancak 18-25 yaş arası erkek, kadın ya da engelli çalışan istihdamı halinde teşvik süresi uzamakta. Ayrıca bu teşvikte en önemli şart işe alınan çalışanın bir önceki yılın ortalama çalışan sayısına ilave olarak işe alınmış olması ve teşvikten yararlanma süresi boyunca da bu ilave şartının sağlanmış olması gerekiyor
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.