Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 22.07.2020 09:30 (Üye) Soru : Malatya da bulunan şube işyerimize şube müdürü ataması yaptık ve sicil işlemleri tamamlandı. Şube müdürü olan kişinin E- devlet üzerinde 2 adres kullanımı bulunmaktadır. Spk mevzuatı gereği bu iş kolunda yerel ikametgah zorunluluğu var. Ticaret odası Sicil tasdiknamesinde Malatya adresi yer alırken ticaret sicil gazetesinde Şube müdürü ikameti İstanbul olarak yayınlanmış.Ticaret sicil gazetesindeki İstanbul adresi , Malatya adresi olarak nasıl düzeltilebilir. Ticaret Odasındaki memur tüm iişlemleri en baştan yapın demektedir. Daha kolay bir yöntem var mı ? Saygılarımla

Cevap : Mersis üzerinden yapılan tescil işlemlerinde T.C. nole kimlik paylaşım sisteminden adres çekmektedir, karardaki adresin yanlış olması çok mühim değil, ancak yapılacak düzeltme ancak ikinci bir karar ile olabileceğini değerlendirmekteyim, iyi çalışmalar.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.