Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 29.07.2020 10:26 (Üye) Soru : Merhabalar, E-İrsaliyede, yanlış kesilen hatalı olan irsaliyelerde karşı taraf E-İrsaliye ise ret edebiliyor ama E-irsaliye değilse bir işlem yapamıyor, bizde kendi irsaliyemize iptal edemiyoruz bu sebepten sistemde irsaliye gözüküyor bunların düzeltmesini nasıl yapabiliriz. Yardımcı olabilirmisiniz. İyi Çalışmalar..

Cevap : Değerli Meslektaşımız; e-irsaliyenin ; e-İrsaliye belgesinin iptali söz konusu değildir. Bununla birlikte malın fiili sevkinden önce, malın muhteviyatının ya da alıcının hatalı olduğunun tespiti durumunda, alıcı tarafından e-İrsaliye muhteviyatının tamamına “irsaliye yanıtı” ile “red” yanıtı verilebilir. e-İrsaliye RED yanıtı ile belgenin tamamı da reddedilebilir. Ancak bu durum sadece fiili sevkten önce ve mal muhteviyatının ya da alıcının hatalı olması halinde mümkündür. iyi çalışmalar dileriz
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.