Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 23.07.2020 16:56 (Üye) Soru : Merhaba. Aracılık işi yapan bir mükellefimiz var. İnternet sitesi üzerinden kullanıcılar hizmet alıyor. Yalnız bu hizmeti biz vermiyoruz, başka firmalar veriyor. Bu işlem sonucu hesabımıza para yatıyor. Yalnız bu paranın ufak bir bölümü bize ait. Aracılık yaptığımız için. Geri kalan kısım bizim tarafımızdan işi yapan firmaya gönderiliyor. Örnek ; 500,00 Tl 'lik ev temizliği işinin ödemesi hesabımıza yatıyor. Yalnız sadece 100,00 Tl'si bize ait geri kalan 400,00 tl işi yapan firmaya gönderiyoruz. Burada nasıl faturalandırma yapılmalı ? Ve nasıl bir yöntem kullanmalıyız? İlginiz için teşekkürler.

Cevap : Size gelen bedelin tamamına fatura düzenleyeceksiniz 500 TL .İşi yapan firmada size 400 TL fatura edecek arada kalan 100 TL sizin karınız olacak.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.