Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 27.07.2020 12:42 (Üye) Soru : Merhaba, 20 ortaklı bir AŞ de çağrılı genel kurul yapıyoruz. Ortaklar esas sözleşmeye göre 1 ay öncesinde posta ile bilgilendirildi ancak arttırılacak sermaye miktarı ortaklara giden postada ticaret sicildeki yayınlanan gündemden farklı olmuş. Şu an toplantıya bir aylık süreden daha az bir süre kaldı. Bu durumda nasıl bir düzeltme yapabiliriz? Teşekkürler..

Cevap : sermaye artışında gündeme ne yazılsada genel kurul iradesi ile bu tadil veya rakam değişebilir, toplantıda madde görüşülürken bir önerge verilir bu önerge doğrultusunda gerekli düzeltme hali ile genel kurulda onaylanır, sonrasında da rüçhan hakkına çıkılarak işlemleriniz tamamlanarak süreç tescile başvurulur ve sonuçlanır kanaatindeyim iyi çalışmalar.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.