Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 29.07.2020 14:20 (Üye) Soru : üstad merhabalar sermaye artırımı yapacağımız mükellefimiz de şöyle bir sorun ile karşılaşıyoruz. sermayemiz 800.000 tl. daha önce yapmış olduğumuz stok artırımlarından dolayı (kkeg olarak gösterdiğimizden) öz varlığımız -4 milyon civarında çıkmaktadır. bu artışlardan kaynaklı zararları dikkate almazsak sermayemiz artıda kalıyor. bizim bu sermaye artışı için nasıl bir yol izlememiz gerekmektedir. yardımlarınız için şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

Cevap : Mali olarak kayıtlar dikkate alınarak yazılacak raporunuzda TTK bakımından değil mali olarak değerlendirilmesi gerekir, konuyu ilgili bölümden sormanız halinde danışman arkadaşlarımız konu hakkında bilgi ve deneyimlerini paylaşacaklardır. iyi çalışmalar
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.