Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 28.07.2020 12:20 (Üye) Soru : Hayırlı Günler, Kumuşoğlu İnş.Tur.San.ve Tic. Ltd. Şti.adlı firmamız olarak Opet Benzin istasyonunun işletmeciliğini yapmaktayız. Kumuşoğlu İnşaat olarak Opet A.S.den aldığımız yakıtı istasyonumuza getirmeyip Dış saha şeklinde yani 3.bir X firmasına satmak istersek OPET AŞ. nin kumuşoğlu İnşaata kestiği İRSALİYEYLE nakliyeci aracılığıyla X firmasına satmamızda sakınca olur mu? (Nakliyecinin taşıma irsaliyesinde Kumuşoğlu İnş.adına yakıt ,X firmasına taşınmaktadır yazıyor.)Yani öğrenmek istediğim Opetten, irsaliye ile aldığımız yakıtı istasyonumuza getirmeden direk Kumuşoğlu olarak X firmasına satmak istersek tekrar irsaliye düzenlememize gerek var mı Tşk ederiz.

Cevap : Düzenlenecek sevk irsaliyesinde malın teslim edileceği adresin yazılı olması gerekir. Opetten, irsaliye ile aldığınız yakıtı istasyonumuza getirmeden direk Kumuşoğlu olarak X firmasına satmak istersek tekrar sevk irsaliyesi düzenlemeniz gerekir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.