Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 29.07.2020 21:22 (Üye) Soru : Merhaba, yeni yayınlanan 7252 sayılı kanunda kısa çalışmasını sonlandırıp haftalık normal çalıma düzenine dönen işyerleri için sigortalı işçi ve işveren hisselerinin tamamı için prim desteği verileceği belirtilmekte, bir otel işletmemiz tam zamanlı çalışma düzenine geçemediği için Ağustos ayında kısa çalışmayı sonlandırıp kısmi süreli çalışmaya geçmeyi düşünüyor bu durumda kanunda belirtilen teşviklerden yararlanabilir miyiz konunda geçen "Haftalık normal çalışma süresine dönme" ibaresi biraz kafa karışıklığı yaratıyor. İyi çalışmalar dilerim.

Cevap : Haklısınız. Ancak SGK tarafından 7252 sayılı kanunun uygulamasına ilişkin usül ve esasların yayınlanması halinde bu sorularınızın cevabı verilebilir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.