Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 29.07.2020 21:38 (Üye) Soru : Sayın Üstad : Şirket Merkezimiz İstanbul dadır.Edirne de şubemiz vardır. Şirket merkezimizde ssk lı , kısa çalışmada yeralan,ödeneği olan bir personelimiz Edirne şubemize nakil etsek ! Nakil sonrası merkez den kısa çalışma ödeneğinden çıkarmış olacağız . Edirne şubemizde de kısa çalışma ödeneğinden faydalanan çalışanlarımız var. Nakil olacak personelin Sgk merkezleri değişeceğinden Merkez ve Edirne şubenin kısa çalışma ödeneği bozulur mu ? Bu kişinin kısa çalışma ödeneği nasıl olacaktır ? Nakilden sonra kısa çalışmadan çıkartılacaktır, normal çalışmaya dönecektir.Saygılar

Cevap : KÇÖ alan işçinin nakline ilişkin usül ve esaslarda düzenleme bulunmamkla birlikte; Kısa çalışma ödeneği alan işçinin nakledilmesi halinde 6 işgünü önceden İŞKURa bilgi verilmesi gerekir. Aynı işverende 17.04.2020 öncesi iş sözleşmesi bulunan bu işçi için nakledilen işkura da yazılı başvuru yapılması gerekir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.