Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 29.07.2020 21:47 (Üye) Soru : İşletme 13.07.2020 tarihine kadar tam zamanlı faaliyetine devam etti. 14.07.2020 tarihinde bir personellerde covid 19 çıkması nedeni ile işletme geçiçi olarak faaliyet durdurdu ve kapattı.Tüm personelleri ücretsiz izne çıkardı. 2020 yılı Haziran ve Temmuz ayında işe başlayan personeller pandemi ücretsiz izin desteğinden faydalanamıyor ve işten çıkartma yasağı da mevcut, haziran ve temmuz da işe başlayan personeller için sgk prim bildirgesinde ücretsiz izin bildirimi: 02 ücretsiz izin veya 28 pandemi ücretsiz izin olarak hangisi seçilmelidir. (sgk işveren sisteminde covid 19 ücretsiz izin girişi yapamamaktayız)

Cevap : KÇÖ ve NÜD kapsamında olmayan bu işçiler Covid 19 nedeniyle işe gelemiyorlarsa ve rapor var ise 10 genel hayatı etkileyen nedenler seçilmelidir.ya da 21 kod diğer ücretsiz izin seçilmelidir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.