Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 04.08.2020 14:19 (Üye) Soru : SAYIN MESLEKTAŞIM ÖNCELİKLE HAYIRLI BAYRAMLAR DİLERİM. SORUM ŞU 1994 2004 YILLARI ARASINDA VERGİ KAYDI OLAN BİR ESNAF BAĞKURA TESCİLİ YOK AMA Ö DÖNEMLERE AİT VERGİ MÜKELLEFİYETİ VAR .BU DÖNEMLERE AİT BAĞLUR PRİMLERİNİ VERGİ KAYDI OLDUĞUNDAN DOLAYI BORÇLANARAK ÖDEYEBİLİRMİ? ANCAK BAĞKUR NUMARASI VERİLMİŞ AMA TESCİLİ YOK.NASIL BİR YOL İZLEMELİYİZ. TEŞEKKÜR EDERİM

Cevap : Bağ-Kur geriye dönük prim ödemesi için taksitlendirme yapılabileceği gibi SGK affının çıktığı dönemlerde borç yapılandırması da yapılabilmektedir. 01.10.2008 tarihinden önce Bağ-Kurlu olmamış olan kişilerin bu dönem için Bağ-Kur primi ödemesi mümkün olmamaktadır. Bu dönemde vergi, oda ve sicil kayıtları olsa dahi SGK tarafından geriye dönük prim ödeme hizmeti verilmemektedir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.