Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 05.08.2020 09:51 (Üye) Soru : merhaba sevgili üstad, dondurma ürünleri üretip satan firmayız. yeni kdv düzenlemesi gereği bizi de bu kapsamda değerlendirip Aralık sonuna kadar KDV oranımız %1 olacak mıdır? teşekkürler

Cevap : Aşağıdaki mekanlarda verilen hizmet satışları için KDV % 1 uygulanır. "Kahvehane, kır kahvesi, çay bahçesi, çay ocağı, kıraathane, kafeterya, pastane, ayakta yemek yenilen yerler, yemeği pakette satan veya diğer şekillerde yemek hizmeti sunan yerler, lokanta, içkili lokanta, kebapçı ve benzeri yerlerde verilen hizmetler ( Bu yerlerde verilen hizmetlerin alkollü içeceklere isabet eden kısmı hariç),""" Dondurma üretimi yapılan yer fabrika veya imalat hanedir nihai tüketiciye mal satışı yoksa indirimli KDV uygulanmaz..
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.