Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 12.08.2020 16:00 (Üye) Soru : SAYIN DANIŞMAN: KURULUŞU 2014 OLAN BİR A.Ş.in KURULUŞUNDAN İTİBAREN SMMM i İDİM.BU ŞİRKETİN 1.KURUCU ORTAĞI VE SONRA DA DEVRALAN TEK ORTAĞI 2017-2018 YILLARINDA ÖLMÜŞ.BU DURUMDA BEN HİÇ İLİŞKİ KURAMADIĞIM,VE FİRMA YETKİLİSİNE ULAŞAMADIĞIMDAN,VERGİ DAİRESİNE BŞİR DİLEKÇE VEREREK BU FİRMANIN SMMM LİĞİNİ FESHETTİĞİMİ VE BUNDAN BÖYLE BEYANNAMELERİNİ VERMEYECEĞİMİ BİLDİRDİM. ŞİMDİ,BİR ŞEKİLDE HABERİM OLDUĞUNA GÖRE BU ŞİRKETİN N2016-2017 VE 2018 YILLARI DEFTERLERİNİ MALİYE İNCELENMEK ÜZERE İSTİYOR. BU DURUMDA BENİM BİR SORUMLULUĞUM OLABİLİR Mİ,DEFTER VE BELGELERİN BULUNMAMASINDAN BEN SORUMLU OLUR MUYUM ? BANA NE TAVSİYE EDERSİNİZ ? TEŞEKKÜRLER.

Cevap : İNCELEME ALINAN YILLARDA DEFTER VE BELGELER SİZİN OFİSİNİZDE TUTULMUŞ İSE VE MÜŞTERİYE TUTANAK İLE TESLİM ETMEMİŞ İSENİZ DEFTER VE BELGELER SİZDEN TALEP EDİLİR.TESLİM ETMEDİ İSENİZ SİZİN SORUMLULUĞUNUZ (İBRAZ DAN DOLAYI ) OLMAZ.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.