Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 15.08.2020 18:18 (Üye) Soru : defter beyan sistemini kullanıyorum.7.aya ait muhtasar beyannameyi sgk hariç verdim.. sgk ilave ederek vermek istiyorum,düzeltme beyannamesini nasıl verebilirim.yeniden verebilmek için nasıl bir yol izlemeliyim....

Cevap : Muhtasar ve prim hizmet beyannamesinde prime esas kazanç ve hizmet bilgilerine ilişkin düzeltme beyannamesi verilirken; Bütün bilgiler yeniden girilerek düzeltme beyannamesi gönderilebilir veya Sadece iptal edilmek, değiştirilmek veya eklenmek istenilen bilgiler girilebilir. Sadece iptal edilmek, değiştirilmek veya eklenmek istenilen bilgilerin girilebilmesi için düzeltme beyannamesinde yer alan “Bu döneme ilişkin önceki beyannamemde/beyannamelerimde beyan ettiğim sigortalı çalışan bilgilerinin aşağıdaki tabloda yapmış olduğum değişlik ve eklemeler dışında aynı olduğunu beyan ederim.” kutucuğunun işaretlenmesi gerekmektedir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.