Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 13.08.2020 09:54 (Üye) Soru : Üstad günaydın.Şahıs firmasıyız. market üzeri merkez işyerimizi 20.07.2020 de kapattık.Şube işyerimizde ikinci el oto galeri faliyetine devam ediyoruz.Poşet beyannamesi yükümlülüğünü sona erdirme dilekçesini vergi dairesine verecek miyiz.Sonuçta şube işyerimizde poşetle ilgili bir işimiz yok. İkinci sorum: internet üzerinden hem toptan hem de perakende etek pantolon tayt tişört vb.ürünleri satmaktayız.Perakende satış için yazar kasa kullanma zorunluluğumuz var mı. E fatura, E arşiv fatura, E defter mükellefi kapsamına giriyor muyuz

Cevap : GEKAP işlemin gerektiren bir olay olmayacak ise Poşet mükellefiyeti kapatılır. Nihai tüketiciye yapılacak tekstil ürünleri için ÖKC kullanmak zorundasınız.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.