Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 13.08.2020 12:14 (Üye) Soru : Merhabalar, 1.Geçici vergi döneminde 2.796 TL ödeme çıktı. 2.geçici vergi döneminde ise 9.980 TL dönem zararı çıktı. KKEG rakamı da 336 TL . Net zarar 9.644 TL.Beyannamenin ekinde bulunan gelir tablosunu doldururken Dönem K/Z satırına 9.980 TL Dönem Karı,Vergi ve Diğer Yasal Yükümlülükler Karşılığı satırına ödemiş olduğumuz 2.796 TLyi yazıyorum. Ancak yazdığımda otomatik olarak Dönem Net K/Z hesabına zarar olarak 12.777,09 TL atıyor. Bu doğru mudur? Gelir tablosunu doğru mu dolduruyorum? Yardımlarınızı rica ederim. Teşekkürler

Cevap : Doğru veya yanlış olduğu yorumu yapılamaz.Gelir tablosu sonucu oluşan Kar veya zarar yazılması ,kkeg ilavesi ve ve önceki dönme hesaplanan geçici vergi bilgileri doğru yazılması halinde sonuç otomatik olarak oluşur.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.