Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 14.08.2020 15:28 (Üye) Soru : Merhaba , 20.07.2020 de temel fatura olarak kestiğimiz e faturanın 13.08.2020 tarihinde KEP üzerinden reddi alıcı üzerinden talep edildi. Alıcı Firmanın bize gönderdiği mail şu şekildedir :'' Kayıtlı Elektronik Posta kutusuna gelen bildirimler saklı kalmaktadır ve herhangi bir red ve onay mekanizması gerekmemektedir, mali mührünüzü temin ettiğinizde ilgili postaya ulaşabilirsiniz, bu bilgilendirme neticesinde fatura reddi kanunen gerçekleşmiş oluyor ve biz hiçbir suretle kayıtlarımıza almayacağımızı bildiriyoruz. '' Alıcı firmanın böyle bir red hakkı var mıdır? süreç nasıl olmalıdır ?

Cevap : Merhaba; Temel faturaların sistem üzerinden RED edilmisi mümkün değildi. KEP, noter veya iade faturası düzenlenere ancak işlem iptal edilmiş olur iyi çalışmalar
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.