Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 14.08.2020 16:08 (Üye) Soru : Sayın yetkili şirketimiz 2020-4 döneminde 1 faturayı mükerrer kayıtlarımıza yazmış olduğunu tesbit ettik .bu durumda e defter düzeltmesi ve KDV beyannamesi düzeltemesi için nasıl bir işlem yapmamız gerekir.

Cevap : Merhaba; Nisan dönemine ait defter berat dosyasını verdiğiniz için ilgili döneme ait bir değişiklik yapamazsınız. Cari döneme düzeltme veya Nisan 2020 dönemi defter berat dosyanızın öncelikle sistemden silinmesi için durumunuzu arz eden bir dilekçe ile Gelir İdaresi Başkanlığı'na başvurabilirsiniz. Başkanlık dilekçenize olumlu cevap verirse Nisan ayına ait düzeltmenizi yapıp aynı zamanda düzeltme beyanınızı verebilirsiniz. Onay almadan geçmiş döneme ilikkin kayıt atamazsınız berat dosyaları değişeceğinden iyi çalışmalar
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.