Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 17.08.2020 11:41 (Üye) Soru : MERHABA ÜSTADIM SGKSINI VERDİĞİM İKİ ADET APARTMANIN KOLAY İŞVEREN KISMINI YENİ GELDİKLERİ İÇİN YOĞUNLUKTAN BAŞVURUYU UNUTMUŞUZ BUNUN İÇİN NASIL BİR YOL İZLEYEBİLİRZ.YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİZ

Cevap : Kolay işverenlik başvurunuzu şimdi de yapabilirsiniz. Daha önce SGK’da konut kapıcılığı işinden dolayı SGK’da tescil edilmiş yani işyeri dosyası açılmış ve e-bildirge şifresi alınmış işyerleriyle ilgili olarak herhangi bir işlem yapılmasına gerek yoktur. Eğer SGK’da o apartmanla ilgili olarak daha önce tescil edilmiş (açılmış) herhangi bir işyeri dosyası yoksa o zaman önce SGK’ya işyeri bildirgesi verilerek işyeri dosyası açtırılması ve e-bildirge şifresi alınması gerekir. İşyeri bildirgesi taahhütlü posta yoluyla gönderilebileceği gibi, bunun için apartmanın bulunduğu yerdeki Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğüne / Sosyal Güvenlik Merkezine elden de verilebilir. e-Bildirge (e-Sigorta) başvuru ve şifre işlemleri ise e-Devlet üzerinden yapılacaktır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.