Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 17.08.2020 11:41 (Üye) Soru : Merhaba, 14.08.2020 Saat:14:30 MUHSGK seminerinde sorduğum sorunun cevabını alamadım.Sanırım eğitmen arkadaşlarım çok yorgundular, soru tam anlaşılmadı. Soru; Yeni açılmış bir işyerine 24.07 2020 tarihinde işçi girişi yapılması zarureti hasıl olmuştur. Bu işçi girişleri MUHSGK ile bildirim yapıldığında , gelen mesaj aynen şöyledir. Eksik gün hatalı girildi (olması gereken eksik gün sayısı =14)!!!" hatası oluşmuştur. Eğitmenlerin verdiği cevap ; eksik günü 23 gün olarak düzeltirseniz , düzelmiş olur. Oysa işe girişlerde eksik gün nedeni sorulmamaktadır. Mamafih onları da denememe rağmen tahakkuk gerçekleşmemiştir. Oysa ayni firmaya ait başka bir işyerinde 23 temmuz girişli işyerinde sorun çıkmamıştır, tahakkuk alınmıştır. Teşekkür ederim. Saygılar, sevgiler. Zakir ÖKTEM

Cevap : İİşe girişlerde eksik gün nedeni sorulmaması gerekmektedir. haklısınız. Bu işlemi bdp programı mı yoksa luca vb program üzerinden mi yapıyorsunuz. ? Özel program ise yazılımcınızla görüşün .. BDP ile ilgili sorunu GİB ilettim.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.