Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 18.08.2020 10:49 (Üye) Soru : Merhaba. Bir mükellef için ocak ayında muhsgk beyannamesinden dolayı aylığa dönmek için dilekçe verilmesi gerekiyor denildiğinden dilekçe verdik muhtasar beyannamesini aylığa döndürdük. Vergiler de aylık beyan edildi. çalışan sayısı 3 kişi. Temmuz ayında sadece beyannamede çalışanlara ilişkin detay kısmı beyan edip, vergileri eylül ayı beyannamesinde toplu olarak temmuz-ağustos-eylül vergilerini kapsayacak şekilde 3 aylık beyan edebilir miyiz.

Cevap : Beyanname verme işlemi için aylığa dönmüş iseniz ; beyannameyi aylık vereceksiniz 3 aylık verilemez. Bürokratik işlemler için VD ile görüşünüz.Ayrıca aşağıdaki linki inceleyiniz. https://www.ismmmo.org.tr/dosya/1812/Mevzuat-Dosya/11082020-Muhtasar-ve-Prim-Hizmet-Beyannamesi-Duyurusu.pdf
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.