Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 20.08.2020 13:44 (Üye) Soru : Merhabalar; 31.07.2020 tarih ve 31202 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 2812 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile, çeşitli mal ve hizmet teslimlerinde uygulanacak KDV oranları yeniden belirlenenler arasında ; - Berberlik ve kuaförlük hizmetleri ile güzellik salonunda verilen hizmetler ; Kapsamında Zayıflama Salonu, Masaj Salonu, Solaryum, Vb. Yerlerin İşletilmesi Faaliyetleri (Form Tutma Salonlarının Ve Diyetisyenlerin Faaliyetleri Hariç) nace kodu ile danışanlarına zayıflamaları konusunda cihazlarla hizmet veren mükellefimin vermiş olduğu hizmetin KDV oranı %8 olarak değerlendirilir mi? Çok teşekkürler.

Cevap : Hayır değerlendirilmez. Kararda sadece " Berberlik ve kuaförlük hizmetleri ile güzellik salonunda verilen hizmetler, " için KDV % 8 uygulanacağı belirtilmiştir. Kararda geçmeyen ve tanımlanmayan hizmetler için indirimli oran uygulanmaz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.