Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 31.08.2020 15:23 (Üye) Soru : Merhaba Toptan kırtasiye ürünleri satışı yapan firmamız var . Ek olarak kendi kurmuş olduğu sitesinden ve n11, trendyol gibi aracı sitelerden de ürün satışına başlayacak. Geçmiş yıl ciroları 5.000.000,00 TL yi aşmamaktadır. E arşiv faturaya geçmesimi gerekiyor yoksa kağıt fatura veya 5000/30000 TL portal üzerinden düzenleyebilirmiyiz. ? Başvurularımız nasıl yapılması gerekiyor? Yardımınızı rica ederiz.

Cevap : Merhaba; e-arşiv fatura mükellefiyeti için aynı dönem içinde hem brüt satış hasılatı hem de internet satışlarına bakmak gerekli. Bu yüzden ilgili kriterlere dikkatli bakmak gerekir Bunun dışında eğer bu kriterler tutmuyorsa 5bin ve 30 bin üzeri satış portalından düzenlenebilir faturalar iyi çalışmalar
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.