Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 24.08.2020 10:05 (Üye) Soru : merhaba, muhsgk tahakkukunu ilkdefa 1003b olarak verdik ama kço 31 gün yazılacakken sehven 30 yazıldı muhsgk eğitiminden ögretilen gibi ebynm den sgk bildirimi kutucugunda aşağıdaki değişiklikten başka önceki bildirimim geçerlidir kutucuğunu işaretleyip doldurdum ama bu sefer e beyannameye onay verdiğimde "bir sistem hatası oluştu. hata detayı, aynı bilgilerle kesilmiş bir başka tahakkuk var. işleme devam edilemez." uyarısı alıyorum, ne yapmam, nasıl düzeltmem gerekir, sgkyı arıyorum; artık biz bakmıyorum o işlemler bizden alındı diyor, vergi dairesi telefona bakmıyor yasal süresi içinde düzeltmek istiyorum lütfen yardımcı olun teşekkur ediyorum şimdiden

Cevap : Önce iptal sonra düzeltme vermeniz gerekmektedir. “Prim Ödeme Gün Sayısı”, ay/dönem içindeki çalışmaları tam olan için ay/dönemin kaç gün olduğuna bakılmaksızın (ay/dönemin 28, 29, 30 veya 31 gün olması dikkate alınmaksızın) 30 gün olarak sisteme girilmelidir. Bazı iş günlerinde çalışılmaması ve çalışılmayan günler için ücret alınmaması halinde çalışılmayan günler ayın kaç gün sürdüğüne göre ilgili ay/dönemdeki gün sayısından çıkartılarak prim ödeme gün sayısı belirlenecektir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.