Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 21.08.2020 15:12 (Üye) Soru : Sayın Danışman; Minibüs ile hat üzerinden yolcu taşımacılığı yapan Basit Usul olarak vergilendirilen mükellef, “86.90.06-Fizyoterapi hizmetleri (tıp doktorları dışında yetkili kişilerce sağlanan fizyoterapi, ergoterapi vb. alanlardaki hizmetler) (hastane dışı)” işini yapmak istemektedir. 1- Fizyoterapi hizmeti için mükellefiyeti Serbest Meslek Erbabı mı olmalıdır? 2- Bu durumda basit usul mükellefiyeti ortadan kalkarak işletme defterine dönüşeceğinden gerçek usülde vergilendirilecektir değil mi? 3- Fizyoterapi işi için Limited Şirket kurmak isterse basit usülde vergilendirilen yolcu taşımacılığı mükellefiyeti yine basit usülde devam edebilir mi? Teşekkürler. İyi çalışmalar.

Cevap : Basit usul mükellefiyeti fizyoterapii işi yapılmasına başlaması ile sona erer Gerçek usulde GV mükellefiyeti tesisi ettirilir.(Serbest meslek kazançı) Basit usul sona erer
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.