Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 26.08.2020 11:26 (Üye) Soru : temmuz 2020 dönemine ait MUHSGK beyannamesini onaylarken şöyle bir sonuç çıktı. Bizim 2 işyeri numaramız var. MUHSGK nın vergi ve bir işyerine ait kısmı onaylandı. Diğer iş yerindeki bir çalışanın TC nosu hatalı yazıldığından onaylanmadı. İlgili iş yerinin şu anda onaylanmış herhangi bir belgesi bulunmadığından düzeltme beyannamesi sanırım veremeyeceğim. Sizce nasıl bir yol izlemeliyiz ? Onaylanmayan işyeri için, vergi bölümü boş ve onaylanan işyerinin bilgilerini içermeyen yeni bir MUHSGK mı vermeliyiz ? bunu yaparsak eğer düzletme kutucuğunu işaretlemek gerekir mi ?

Cevap : Muh sgk tek beyan olup sonrası için kutucuğu işaretleyip sadece düzeltme yapacağınız alanları doldurup düzeltme bildirimi gönderebilirsiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.