Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 27.08.2020 20:45 (Üye) Soru : Site de 2 görevli ( her ikisi de emekli ) var. Yönetim değişti ve görevliler 31.08.2020‘de işten çıkartılacak. Profesyonel site yönetiminden hizmet alınacak.(Aynı zamanda kendileri de ayrılmak istiyorlar) Sorum, bu iki görevlinin, tazminatlarını ödeyerek hangi sgk çıkış kodu ile çıkışları yapılabilir ? ( 23-24-25 nolu çıkış kodları kullanılabilir mi? ) Ya da arabuluculukta istifa etmesi ve buna rağmen kıdem ödemesi konusunda anlaşma tutanağı imzalaması. işçinin istifa etmesi ve çıkış kodunun istifa olarak bildirilmesi ama buna rağmen anlaşma gereğince kıdem ödemesi yapılması... doğru bir uygulama olur mu

Cevap : İstifa halinde fesih yasağı kapsamına girmeyeceklerdir. Ve anlaşma halinde işveren atıfet kabilinden kıdem tazminatı ödemesi yapabilmektedir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.