Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 28.08.2020 09:30 (Üye) Soru : merhaba. mükellefimle aramızda ufak bir sıkıntı oldu anlaşmazlık. 2020/7 ay kdv sini vermek için arıyorum tel. açmıyor, mesaj atıyorum evraklarını görüntü at, kdv vermek zorundayım diye geri dönmüyor, sonra verme beyanı diyor, artık kdv son güne geldi ben beyanı elimde ne var ise o şekilde verdim. Evraklarını gel imza karşılığı teslim etmek istiyorum diye mesaj gönderiyorum, cevap yazmıyor, sonra diyor ki birisi ile gönder bana evrakları diyor, eminin gönderdiğimde orda olmayacak imzası olmadan teslim etmek istemiyorum, çünkü o şekilde imzasız versem, dönüp bana evraklar gelmedi diyecek veya eksik vermişsin diyecek, sıkıntı çıkarmak için. Şimdi ben muhasebe sözleşmesni iptal edeceğim bana borcu oldugu halde, istemiyorum vazgeçtim alacağımdan. Benden bir an önce gitmesini istiyorum, ben bu evrakları ve dosyaları ne şekilde teslim etmem gerekiyor. tşk.

Cevap : Evrakları alması için noterden ihtar çekin Süre verin .Sorumluluk dan kurtulun.Evrakları da ıslak imzalı tutanak olmadan teslim etmeyiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.