Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 30.08.2020 09:10 (Üye) Soru : Sayın Üstadım Merhaba, Temmuz-2020 MUHSGK Bildirgesini teşvikli bir şekilde onaylayamamıştık, teşviksiz bildirim yaptık.Bağlı olduğumuz SGM ile bu gün görüştük, teşvikli bir şekilde SGK V2 sisteminden XML dosyalarını teşvikli olarak yükleme yapabilirsiniz diye bilgi verdi , bu yönde SGK’nın herhangi bir açıklaması ya da tebliği var mı bilgi verebilir misiniz ?

Cevap : S.G.K.DAN MUHSGK İLE İLGİLİ ÖNEMLİ DUYURU: 26 Ağustos 2020 tarihinde MUHSGK son günü kısa süreli yaşanan sistemsel sorun nedeniyle 5510-6111-17103-27103 gibi.., teşvikli bildirge gönderemeyen İşverenlerimizin teşviksiz onaylanan bildirimlerini İptal edip, yeni beyannameyi tekrar yükleyemeyenler olmuştur. Dolayısıyla bu işverenlerimiz hiç bildirim yapmamış durumuna düşmüşlerdir. Bu kapsamda olanlar için, SGK Bildirimi teşviksiz onaylanmış olup, bildirimini İptal edip yenisini yükleyemeyenler SGK İl Müdürlüklerimize veya Sigorta Primleri Genel Müdürlüğüne durumunu izah eden bir dilekçe ile başvurmaları halinde MUHSGK Beyannamesinin SGK tarafını yeniden yüklemeleri için EK SÜRE verilecektir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.