Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 31.08.2020 11:04 (Üye) Soru : Merhaba, Re'sen terk oldugunu gönderdiğimiz BA formundan öğrendiğimiz mal alımı yaptığımız firma, terk işlemine itiraz ettiklerini durumu kendilerininde yeni ögrendiğini ve aslında faal olduklarını söylemektedir. Tarafımıza Temmuz ayında e-arşiv portaldan fatura kesilebilmiştir. (Re'sen terk fatura kesildikten sonra olmuş demektir.) Malzeme alınmış ödemesi vadeli çek ile yapılmıştır. Bu koşullarda, 1- Hiçbirşey yapmayıp faal'e geçişi beklemek mi? 2-Hemen KDV'den o faturayı çıkarıp düzeltme vermek mi? (Düzeltme verirsek hangi kodlarla vermeliyiz? (KSS - DUZ- PIS) Ne önerirsiniz? Teşekkürler,

Cevap : Fiilen mal alışı yapılmış (Fatura ve irsaliye varsa ) ve ödemesi çek ile gerçekleşmiş ise neden düzeltme vereceksiniz?
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.