Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 31.08.2020 17:07 (Üye) Soru : İYİ GÜNLER DİLİYORUM. 15 TEMMUZ 2020 TARİHİNDE SGK İŞYERİ TESCİLİ YAPILDI. 15 TEMMUZ 2020 2 İŞÇİ GİRİŞİ YAPILDI . 17 TEMMUZ 2020 TARİHİNDE 2 İŞÇİ GİRİŞİ DAHA YAPILDI . SGK TEŞVİK TANIMLAMA DA BU DÖRT İŞÇİ İÇİN TEŞVİK SORGULAMA YAPILDI DÖRT İŞÇİ İÇİNDE 27103 SAYILI KANUN DAN 3 AY SONRA 01 EKİM 2020 TARİHİ İTİBARİ İLE ÜÇ AY 27103 SAYILI KANUNDAN YARARLANABİLİYOR GÖZÜKÜYOR . DÖRT İŞÇİ İÇİN 27103 SAYILI TEŞVİK TANIMLAMALARI YAPILDI. SORUM ; YENİ İŞYERİ TESCİL EDİLEN BU İŞYERİ TEMMUZ AYINDA GİRİŞİ YAPILAN DÖRT İŞÇİ DE VE 27103 SAYILI TEŞVİK TANIMLAMASINDAN BU DÖRT İŞÇİ NİN HEPSİ 27103 SAYILI TEŞVİK TEN YARARLANA BİLİR Mİ ? TEŞEKKÜRLER

Cevap : SGK sorgulaması yapılmış ve yararlanması mümkündür yeşil ekranı görmüşsünüz.işçi için tamamlanmış İşyeri yönünden aranılan şartlar: – Özel sektör işverenine ait olması, – Sigortalının işe giriş tarihinden önceki takvim yılına ilişkin işe alındıkları işyerinden bildirilen aylık prim ve hizmet belgelerindeki veya muhtasar prim hizmet beyannamelerindeki ortalamaya ilave olarak çalıştırılması, – Aylık prim ve hizmet belgelerinin yasal süresi içinde SGK’ya verilmesi, – Tahakkuk eden sigorta primlerinin yasal süresi içinde ödenmesi, – Yasal ödeme süresi geçmiş sigorta primi, işsizlik sigortası primi, idari para cezası ile bunlara ilişkin gecikme cezası ve gecikme zammı borçlarının bulunmaması, – Çalıştırdığı kişileri sigortalı olarak bildirmediği veya bildirdiği sigortalıları fiilen çalıştırmadığı yönünde herhangi bir tespitin bulunmaması, gerekmektedir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.