Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 31.08.2020 17:20 (Üye) Soru : Merhaba Sayın Danışman, SGK Sistemi 7252 sayılı kanun teşvikiden faydalanmak istediğimizde haziranda Kısa çalışma ödeneği biten çalışan için Teşvik Ağustos ve Eylül ayında teşvikten yararlandırıyor ancak bu çalışan tekrar 2 ay uzatılan Kısa Çalışma ödeneğinden yararlanırsa(eylül ve ekim) kısa çalışma devam ettiği için daha önce hakedilen Ağustos ve eylül teşvikleri sanırım yanacak son bitiş tarihimi baz alınır. mesala ekimde biterse Kasım ve aralık ayı için yaralanırız yanılıyor muyum.

Cevap : 07.2020 tarihinden önce kısa çalışma başvurusunun olması gereklidir. KÇÖ’den yararlanan sigortalılardan dolayı yararlanılacaktır. İşyerindeki kısa çalışmanın sona erdirilmesi ve haftalık normal çalışma sürelerine dönülmüş olması gereklidir. Kısa çalışmanın sona erdiği tarihi takip eden aydan itibaren 3 ay süreyle verilecektir. Her bir ay için sağlanacak teşvik, sigortalının KÇÖ aldığı aylık ortalama gün sayısını geçemeyecektir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.