Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 01.09.2020 11:08 (Üye) Soru : Merhabalar mükellef sözleşmesi iptalını sorucam aramızda imzalı sözleşme yok iptal bölümünde başka mali müşavir alırsa olurmuş fesihdede 01.09.2020 tarihli yapabilirsiniz diyor 8 ay beyannamelerini vermek istemiyorum hiç ödeme almadım evraklarda watsaptan geldi.Ödemesini almadığım mükellefin makbuzunu ara ara kesiyorum vergi dairesiyle sıkıntı yaşamayayım diye.Bana yol gösterirmisiniz lütfen

Cevap : Sorunuz anlaşılmamıştır.Müşteri ile Aracılık ve sorumluluk sözleşmeniz var mı ? Türmob e- birlik sisteminden mesleki sözleşmeniz var mı? Defter ve belge devirleri ve teslimleri ıslak imzalı tutanak ile olur.Sanal teslim olmaz.Müşteriye ara sıra makbuz kesilmez hizmet kesintisiz veriliyor ise para alınmasa da her ay e-smm düzenlenmesi gerekir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.