Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 03.09.2020 17:57 (Üye) Soru : Sayın Danışmanım, 7252 Sayılı Sgk Teşviği,Kanununda ,İşyerindeki kısa çalışmanın sona erdirilmesi ve haftalık normal çalışma sürelerine dönülmüş olması gereklidir. Aynı şekilde NÜD için de açıklam bu şekilde,eğer işyeri örneğin teşvikte bulunduğu dönemde kısmi şekilde normale geçti ise yani ayın 20 günü kçö 10 günü için normale dönüldü ise 7252 sayılı teşvikten bu şekilde çalışan personel için faydalanma olacak mı? yoksa teşvik talebinde bulunan ayda ayın tamamı 30 gün için mi normale geçmek mi gerekiyor. bilgi vermenizi önemle arz deriz.

Cevap : Destek Süresi: • 31.12.2020 tarihini geçmemek üzere KÇÖ ve NÜD sona erdiği tarihi takip eden aydan itibaren 3 ay süreyle, • Kısa çalışma ödeneği alan her bir sigortalı için kısa çalışma ödeneği aldığı aylık ortalama gün sayısı, • Nakdi ücret desteğinden yararlanan her bir sigortalı için nakdi ücret desteği aldığı aylık ortalama gün sayısı, kadar destekten yararlanılacaktır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.