Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 01.09.2020 17:11 (Üye) Soru : ÖZEL OKULLARDA (ANA, İLK, ORTA, LİSE VE ÜNİVESİTE) 01/09/2020 - 30/06/2021 TARİHLERİ ARASINDA KDV ORANI %1 OLARAK UYGULANACAKTIR ) ÇEŞİTLİ KURSLAR , ÖZEL ÖRETİM KURSLARI İBARESİNDEN (MİLLİ EĞİTME BAĞLI YASAK OLMASINA RAĞMEN ÇEŞİTLİ ADLARDA İLK ÖĞRETİME , ORTA ÖĞRETİME , YÜKSEK ÖĞRETİME VE SINAVLARA YÖNELİK KURS, ETÜT MERKEZİ ADI ALTINDA FAALİYET GÖSTEREN KURUMLARDA BU %1 LİK KDV İNDİRİMİNDEN YARARLANABİLİYORMU KONU HAKKINDA BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM

Cevap : YAYIMLANAN KARAR DA OKULLARDA VERİLEN EĞİTİM VE ÖĞRETİM HİZMETLERİ İÇİN KDV % 1 İNDİRİLDİĞİ AÇIKLANMIŞTIR. DİĞER KURUMLARDA VERİLEN EĞİTİM VE KURSLAR İLE İLGİ TANIMLAMA YOKTUR BİZİM GÖRÜŞÜMÜZ OKUL DIŞINDAKİ YERLERDE KDV ORANI DEĞİŞMEDİĞİ YÖNDEDİR. GİB DEN ÖZELGE ALMANIZI ÖNERİRİZ.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.