Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 04.09.2020 18:39 (Üye) Soru : Sayın Yetkili, bir işçimize ağustos ayında ortalama 20 gün prim desteği çıkıyor. Bu işçinin teşvik tanımlaması yapıldı.ağustos prim bildirgesinde bu işçi ne şekilde gösterilecek.İşçi ağustos ayında 30 gün çalıştı. Bildirgeye 30 gün çalıştı gösterip,7252 kanun nosunu seçmemiz yeterli olacak mı? Yoksa, bildirgede prim desteği verilen 20 gün ile ilgili bir bilgi girişi olacak mı? Saygılarımla,

Cevap : Bu kapsama giren sigortalılardan dolayı www.sgk.gov.tr adresinden giriş yapılmak suretiyle erişilen “e-SGK/İşveren/İşveren Sistemi/Teşvikten Faydalanılacak Sigortalı Tanımlama” ekranlarında yer alan “4447 Sayılı Kanun Geçici 26. Madde Desteği” menüsü vasıtasıyla başvurular yapılacaktır. İşverenlerce e-SGK kanalıyla yapılacak olan tanımlamalar sırasında, kapsama giren sigortalılara ilişkin aranan kontroller sistem tarafından elektronik ortamda yapılacağından, sigortalılara ilişkin tanımlama işleminin onaylanması halinde, bu nitelikteki sigortalılar için sosyal güvenlik il müdürlükleri/sosyal güvenlik merkezlerine herhangi bir belge ibraz edilmesine gerek bulunmayacaktır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.