Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 07.09.2020 08:59 (Üye) Soru : merhaba, bir a.ş. kuruluş ana sözleşmesinde; * a grubu hissedarlara, yönetim kurulunda ve genel kurulda oy hakkında imtiyaz, * b grubu hissedarlara da, hisselerinin daha sonra yapılacak sermaye artışlarında oranının düşmemesi için bir imtiyaz /hak tanımak istiyoruz. bunu nasıl metne çevirebiliriz, bununla ilgili tavsiyeleriniz ve varsa metin örnekleri iletmenizi rica ederim. saygılarımızla,

Cevap : Şirket sözleşmesinde knuna aykırı olmayan konularda imtiyazlı payların oluşumu örneğinizdeki gibi mümkündür, metin örnekleri veya benzeri bilgilerin ilgili ticaret sicili müdürlükleri web sayfalarından veya benzeri örneklerin olduğu şirket sicil gazetelerinden erişimin mümkün olabileceği değerlendirilmektedir. iyi çalışmalar.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.