Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 08.09.2020 16:38 (Üye) Soru : Merhaba,Önceki soru ve cevapları araştırdığım zaman Pastaner de ve pastane ürünleri imalatı yapan firmalarda Kdv oranı %8'den %1'e düşürüldüğü ile ilgili cevaplarınızı görüyorum. Fakat bu konu ile ilgili maliye ile görüştüğüm zaman bana ruhsatta yeme içme hizmetleri yazan ve içinde cafe hizmeti veren pastanelerde %1 kdv uygulanacak, pastane imalathanelerinde %1 uygulanamaz diye cevap verilmiştir. Yani içinde cafe hizmeti olmayan pastanelerde ve pastane imalathanelerinde Kdv indirimi geçerli değildir. Bu konu ile ilgili son görüşünüzü alabilirmiyiz?

Cevap : Salon hizmeti yoksa sadece imalat ise pasta için KDV oranı % 8 olarak uygulanır.% 1 için verilen cevaplar pastaneler (salonu olan pastaneler ) içindir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.