Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 09.09.2020 10:46 (Üye) Soru : Alacak ve borç dekontların kullanımı alanları genel olarak nasıldır? Şirketler birbirlerine borç veya alacak dekontu düzenleyebilir mi? Örneğin a tedarikçi şirketi yanlışlıkla bizim B şirketimiz yerine C şirketimize Fatura düzenlemiş bizim C şirketimiz bu faturayı kabul edip işleme almış fakat ödemeyi B şirketmiz yapmış . C şirletimiz bunu iade faturası ile düzeltebiliri fakat bunun dışında başka bir seçenek var mıdır ? A şirketi C şirketimize alacak dekontu düzenleyip sonra da B şirketimize fatura düzenleyerek de düzeltme yapma imkanı var mıdır?

Cevap : Konu mali kayıt ve VUK kapsamında değerlendirilmesi yerinde olacaktır, bu bakımdan ilgili alandan sormanız halinde arkadaşlarımız deneyim ve bilgileri ile size yardımcı olmaya çalışacakları kanaatindeyim. iyi çalışmalar.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.