Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 14.09.2020 08:43 (Üye) Soru : Merhabalar, 7252 sayılı yasa sgk prim desteği ile ilgili LUCA dan hazırlayıp gönderdiğim ve halen onaylamadığım ağustos ayı gib de oluşan sgk prim hizmet listesinde 7252 ve 0000 kanun kodu ile iki ayrı hizmet listesi ile gib sisteminde görünmektedir. Başka bir meslek mensubu arkadaşım tek bir kanun numarası ile(7252) bildirimde bulunduklarını ve bu kanun numarası ile gönderim yaptıklarında hizmet listesinde her ne kadar 30 gün ve buna karşılık PEK kazancı bildirimde bulunmulmuş olsa da teşvik gün sayısı düşüp kalan gün kadar tahakkuk çıktısı aldıklarını bildirmektedir. Luca nın bu uygulaması ile iki kanun numarası ile ayrı yarı eksik gün nedenleri ile bildirimde bulunulmasının sakıncalı olacağı görüşündeyim. Sizin görüşünüzü alayım istedim. Syg.

Cevap : Hesaplama sırasında eğer 7252 kanun numarası günü girilmiş ise personelin kanun numarasına bakılmaksızın kanun no 7252 olarak hesaplanacaktır. 7252 dışında kalan günler için kanun numarası 00000 olarak MUHSGK (ebildirge) bildirimi otomatik oluşturulacaktır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.