Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 14.09.2020 08:43 (Üye) Soru : Merhaba , 7252 teşvikten yararlanacak olan personel ay içerisinde 14 gün raporlu. 24 gün teşvik hakkı var.Sgk bildirimi ne şekilde olmalı ?

Cevap : Rapor onaylanmalıdır.Puantaj işlemlerinde; Teşvik Başlangıç Tarihi Kısa Çalışma veya Ücretsiz izin bitiş tarihine ve tebliğdeki şartlara göre otomatik olarak gelmektedir. Buraya Tıklayınız yazısı ile aynı şartları sağlayan personeller seçilir. Gün sayıları ve hesaplamaları tutan personellerde Puantaj Gün sayıları otomatik olarak gelir. Ayrı ayrı gün sayıları var ise manuel olarak yazılır.onaylanan rapor gibi... 7252 sayılı kanun dan 3 ay süre ile yararlanılacak gün sayısı ayrı ayrı manuel olarak yazılır ve Puantajları Kaydet butonuna basılır. **Puantajları kaydettikten sonra bordroları tekrar hesaplamanız gerekecektir. Hesaplama sırasında eğer 7252 kanun numarası günü girilmiş ise personelin kanun numarasına bakılmaksızın kanun no 7252 olarak hesaplanacaktır. 7252 dışında kalan günler için kanun numarası 00000 olarak MUHSGK (ebildirge) bildirimi otomatik oluşturulacaktır. ** Kaydetme işlemi sonrası düzenleme butonu Yeşile dönecektir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.