Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 16.09.2020 15:42 (Üye) Soru : Sayın Danışmanım Bir mükellefimize nisan ayı başından itibarek kçö talebinde bulunmuştuk Nisan ayı sgk bildirgesi gönderme yasal süresi içerisinde kçö ile ilgili olumlu ya da olumsuz yönde bir dönüş almadık. Bizde nisan ayı sgk bildigemizi kçö den faydalanacakmış gibi gönderdik. Sonra firmada bazı personellere kçö çıkmadı, nisan ayına ücretsiz izin girdik. Biliyorsunuz ki nisan ayında ücretsiz izin girebileceğimiz en fazla gün sayısı 14 idi. Dolayısıyla biz kçö gibi bildirimde bulunduğumuzda hem 7 gün eksik gün bildirmiş olduk hem de eksik gün sebebini hatalı girmiş olduk. Konu ile ilgili yapmamız gereken nedir? Yardımlarınız rica olunur.

Cevap : Eksik nedenine ilişkin kod değşikliği dilekçesi verererk kçö almaya hakkazanılmayan günler de fiili çalışma da olmadıysa 10 genel hayatı etkileyen nedenler olarak değişiklik yapılmasını isteyebilirsiniz. Eksik gün neden değişikliği hakkında ipc uygulanmamaktadır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.