Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 16.09.2020 09:42 (Üye) Soru : iyi günler kolay gelsin TEK ORTAKLI LİMİTED ŞİRKETİM VAR ŞİRKETİMİZİ DEVREDECEĞİZ HEM ORTAKLIKTAN HEM DE MÜDÜRLÜKTEN ÇIKACAĞIZ.SÖZ KONUSU ŞİRKETE AİT 10 ADET BOŞ ÇEK VAR ELİMİZDE BU ÇEKLERİ YENİ DEVİR ALANA DEVRETTİĞİMİZ TAKDİRDE DEVİR ALAN ŞİRKET SAHİBİ VE MÜDÜRÜ İMZALAYIP İŞ YAPMAK İSTİYOR BU ÇEKLER ÖDENMEDİĞİ TAKDİRDE ESKİ SAHİBİ VE ORTAGI OLARAK BİR SORUMLULUĞUMUZ OLUYOR MU ? NOT. BU ÇEKLERİ ŞİRKET DEVRİ İLE BİRLİKTE BANKAYA BİLGİ VERMEDEN YENİ ŞİRKET DEVRETTİĞİMİZ TAKDİRDE BANKAYLA BİR SORUN YAŞARMIYIZ ? KONUNUN ACİLİYETİ OLUP BİLGİLENDİRME YAPARSANIZ MEMNUN OLURUZ TEŞEKKÜRLER .

Cevap : Bahsi geçen konu hakkında yeterli bilgim olmadığı, ancak şirket adına alınmış çek ise şirketin temsile yetkilisi imza edecektir,bugün siz yarın gelecek olan yetkililer temsile göre imza etmesinde sakınca olmayacağını, çeklerin şirket hesabına bağlı olarak o günün temsil yetkilisince mes'uliyetin olacağı değerlendirilmektedir.,iyi çalışmalar.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.