Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 18.09.2020 12:06 (Üye) Soru : Merhabalar,Nisan/mayıs ayı için KÇÖ den faydalanan personeller için yersiz yararlanma müfettişler tarafından tespit edildi.Nisan mayıs ayına ait düzeltme yapılmasını istediler.Nisan ayı için 7 gün 686,70 TL yarım ücret ödemesi yapıldı. Çoğu personel için bu şekilde beyan edildi..Düzeltme işlemini nasıl yapacağım.personellerin çalıştığı NİSAN ayı 30 gün , 2.943 TL,başka personel için 15 gün 3.000 TL olarak düzeltme yapmam gerekiyor.Aynı işlemi mayıs içinde yapacağım yardımlarınızı rica ediyorum.

Cevap : İlk önce müfettiş tutanağına göre bu işlemin yapılması gerektiğini hatırlatmak isterim. iptal ve düzeltme bildirmlerinin verilmesi gerekir. aylık prim ve hizmet belgesinde yapılacak düzeltmeler, düzeltme yapılacak sigortalının belgede yer alan prime esas gün ve/veya kazancını değiştiriyorsa, bu durumda işverenin iptal ve/veya ek aylık prim ve hizmet belgesi vermesi gerekecek, ayrıca ek belgenin ait olduğu aya ilişkin aylık prim ve hizmet belgesinin verilme süresi geçmişse, işverene idari para cezası uygulanacaktır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.