Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 21.09.2020 11:35 (Üye) Soru : SSKLI APARTMAN KAPICIMIZ VAR. BİZ 8.AYA AİT SSK E BİLDİRGEDE HİÇBİR İŞLEM YAPMADIĞIMIZ HALDE OTOMATİK OLARAK SİSTEM BİLDİRGEYİ ONAYLAMIŞ, TAHAKKUKUNU ÇIKARMIŞ BU NORMALMİDİR BUNDAN SONRASI İÇİN NE YAPMAM GEREKİYOR

Cevap : Kolay işverenliğe geçiş yapmışınız. Kolay işverenlik kapsamına alınan işyerleriyle ilgili olarak artık SGK’ya aylık prim ve hizmet belgesi verilmeyecek, sistemde yer alan bilgiler esas alınarak ödenecek primler her ay sistem tarafından otomatik tahakkuk ettirilecektir. İşverenler geçiş yaptıkları aya ilişkin olarak da aylık prim ve hizmet belgesi vermeyeceklerdir. Kolay İşverenlik Onay işlemi yapılan aydan bir önceki aya/döneme ilişkin aylık prim ve hizmet belgesi vereceklerdir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.