Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 22.09.2020 12:00 (Üye) Soru : Mehabalar, 20 yıl öncesinde kurulmuş olan bir firmamıza sermaye artışı yapacağız.10 yıl öncesinin de karları sermayeye eklenecek fakat o yıllara ait defter tasdik bilgisi,karın oluştuğu yevmiye kaydı,ilk sermayenin ödenmesi gibi kayıtlara ulaşamıyorum.raporun o kısımlarında nasıl bir yöntem izlemem gerekir.Bir de 502 hesabı sermayeye eklenebilirmi ve hangi raporda ne şekilde eklenebilir??

Cevap : web sayfamızdaki Ticaret sicili ve rapor örnekleri bölümünde de yer verilmiş olduğu üzere yazılacak raporlarınızda geçmiş defter bilgileri olmaması halinde mevcut mali kayıtlar dikkate alınarak tespitlerin yapılması ve raporun düzenlenmesi gerekir, 502 hesap içeriği nedir bilmiyorum ancak, geçmiş yıl karları enflasyon düzeltme olumlu farkları gibi iç kaynakların sermayeye eklenmesinde sakınca bulunmamaktadır. iyi çalışmalar.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.