Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 23.09.2020 20:17 (Üye) Soru : Merhabalar; Son uzatılan KÇÖ ile ilgili olmak üzere; mart ayında ilk başvurumuzda personellerimiz 45 saat çalıştırılmayacak olarak beyan etmiştik. Zamanla açılan departmanlarımızda bu süreyi 27, daha sonra 30 saate kadar düşürdük. KÇÖ uzatmalarında çalıştırılmayacak saat arttırılamaz diyor. Bizim baz almamız gereken saat ilk başvuru yaptığımız saat midir? Yoksa uzatmadan önce bildirmiş olduğumuz son saat mi? Bu konuda açıklanmış bir kanun, madde, karar var mıdır? Aradığımız işkur; oran tablosunu gönderin oluyorsa onaylarız diye cevap verdi.

Cevap : İlk başvuruda aranan 1/3 oranında çalıştırma koşulu sonra ki uzamalarda dikkate alınmamakta olup normal çalışmanın altında kalan mevcut çalışma saatlerinizi oran excel tablosu ile bildirimeniz yeterli olacaktır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.