Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 23.09.2020 20:36 (Üye) Soru : Merhaba Danışmanım, 7252 sayılı sgk kanunundan faydalanılması ile ilgili firma çalışanlarımız 01 eylül itibari ile normal çalışma dönemine geçti. 31 ağustosta KÇÖ sonlandırıldı. 01 eylül itibari ile 7252 sayılı kanundan faydalanmamız ile ilgili çoğu personellerimiz de KÇÖ-NÜD sona erme dönemi 31 ağustos yerine 31 ekim gözükmekte işkur ile görüştüm bizde çıkışlar 31 ağustos sgk ile ilgili bizlik sorun yok bilgisi verdiler. Sgk aradığımızda da sistem otomatik yapılıyor cevabını verdiler . Ayrıca KÇÖ faydalanan bir kaç personelimiz hiç gözükmüyor KÇÖ faydalandığı halde bu kişilerin işkur çıkışlarını 31 ağustosta yaptığı halde . Sayın danışmanım bu durumda ne yapmamız gerekiyor.

Cevap : KÇÖ sonlandırma bildiriminizi işkura yapmış olmanız yaterlidir. SGK dan 7252 ile işçilerinizin bildirimini yapabilirisiniz. Ayrıca işçi bazında tek tek açıklamalarınızı içeren bir dilekçe ile bağlı bulunduğunuz SGK na başvurmanız gerekemektedir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.