Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 23.09.2020 11:45 (Üye) Soru : Firmamız oto bakım ve tamir işleri yapmaktadır. Baskı balata, Motor tamiri, Şanzuman değişimi gibi işlemlerin işçiliklerinin KDV oranı 31/07/2020 Gün ve 31202 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2812 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile o) Motorlu kara taşıtlarının yağlanması, yıkanması, cilalanması hizmetleri ile bunlara ait koltuk ve döşemelerin bakım ve onarımı (malzemeler hariç), Bu maddeye dahil edilerek %8 uygulanmalı mıdır?

Cevap : KDV oranının % 8 uygulaması i Kararda belirtilen hizmetler ile sınırlıdır. Bahsettiğiniz işlemler ( Baskı balata, Motor tamiri, Şanzuman değişimi) kapsam dışında dır. % 18 KDV uygulanır. "Motorlu kara taşıtlarının yağlanması, yıkanması, cilalanması hizmetleri ile bunlara ait koltuk ve döşemelerin bakım ve onarımı (malzemeler hariç),"
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.