Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 24.09.2020 17:41 (Üye) Soru : Merhaba,Şirketimiz e-fatura mükellifidir, bir internet sitesinden alışveriş yaptık ancak bize e fatura kesmeleri gerekirken e-arşiv fatura kestiklerini gördük, mail ile e-arşiv fatura gönderdiler. 8 Günlük yasal süre içinde maile geri dönüş yapıp bu faturanın e-fatura olarak iletilmesini istedik, onlar da yanlışlık için özür dileyen bir mail atarak faturayı üzerindeki adrese postalamamızı istedileri yolladık, ancak fatura 5 gün sonra aynen geri döndü. İnternet sitesi Hepsi Burada.com ve faturayı düzenleyen CarrefourSA. , telefonlarımıza santralden yetkili kişiye ulaşamıyoruz., mail ile de size ger dönüş yapılacaktır deniliyor ama yasal süre bitti. Şimdi biz ne yapmalıyız, faturayı kayıtlara alamayız çünkü bu cezai bir durum. Yardımınızı rica ederim. Teşekkürler, iyi çalışmalar.

Cevap : Merhaba; işlemleriniz için e-posta kullanmanız sizin fatura sürecinizi durdurmaz. İlgili faturaya yasal süre içinde itiraz edilmelidir. Sehven kesilen fatura iptal edilerek bunun yerine e-fatura düzenlenmeli ve firma ile mutabakat sağlanmalıdır iyi çalışamlar
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.